Bir iktidarın ya da iktidara destek veren siyasi yapıların ülkede beka sorunu olduğunu ilan etmiş olmaları çok ilginçtir. O zaman şu soru sorulur; 16-17 yıldır iktidarda olan kim, bu beka sorununu kim üretmiştir? Ülkede beka sorunu varsa ki bunu Tayyip Erdoğan da söylüyor, destek veren MHP de söylüyor, bu sorunu ortaya çıkaran 16 yılın iktidarıdır. 16 yıl boyunca uygulamış oldukları yanlış iç ve dış politikayla, ekonomi politikasıyla, yanlış adalet ve eğitim sistemiyle ülkede beka sorunu oluşturmuş bir iktidarın oy kaybetmesi, beka sorunumuzu derinleştirecek demekten daha mantıksız bir şey olamaz. Bu beka sorununu kim oluşturduysa seçimlerde oy kaybetmesi, iktidardan uzaklaşması bir ülke için faydalıdır. Eğer beka sorunu varsa Tayyip Erdoğan’ı iktidardan indirmek, bu beka sorununu ortadan kaldırmanın bir numaralı reçetesidir.

İSMET YILMAZ SİYASETTEN ÇEKİLMELİ

-AKP’li İsmet Yılmaz’ın adaylarına destek isterken “ruz-i mahşerde berat belgelerinizden biri olacak” sözlerine ne diyorsunuz?

Bu İsmet Yılmaz’ın yaptığı açıklama hem İslam’a aykırıdır hem de siyaseten yanlış bir açıklamadır. Böyle bir açıklamayı yapan siyasetçinin siyasetten çekilmesi lazım. Daha sonra öyle demek istemedim diye bir yorum yapmıştır, özrü kabahatinden daha büyüktür. Yaptığı yorum daha vahimdir. Yani İslami literatürde ruz-i mahşerde beraat belgesini almak demek, cennet artık onun içindir anlamına gelir, yani öbür dünyada mükafatlandırılacağı anlamına gelir. Mükafat da cennettir. Ben cennet kelimesini kullanmadım diye başka anlamlar içeriyormuşçasına sunmaya çalışması, İslam’ın doğuşundan bugüne kadar kazanmış olduğu anlamını değiştirme gücü ve yetkisini İsmet Yılmaz’a vermez. Yanlış bir şey söylemiştir. Siyaseten yanlıştır söylediği. İslami anlayışa aykırıdır. Çünkü kıyamet gününde hüküm sahibi, karar sahibi sadece Allah’tır. Allah’ın hükmüne hiçkimse ortak değildir. Allah’ın hükmüne İsmet Yılmaz da ortak değildir. Allah’ın vereceği bir kararı kendisi veremez, yanlış söylemiştir. Başta tövbe etmesi ve tüm seçmenlerden özür dilemesi lazım. Ama bunu demeyip yorum yapmaya kalkışması işi daha yanlış bir noktaya taşımıştır.

TRENDEN İNEN ERDOĞAN’IN KENDİSİ

-Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Trenden inenler bir daha bu trene binemeyecekler” sözlerine bir yanıtınız var mı?

Bence trenden inen Sayın Erdoğan’ın kendisidir. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin tüm kuruluş değerlerini bir tarafa bırakmıştır. Parti programında, kuruluş deklarasyonundaki parti ortadan kalkmıştır. Bu sözle kendisini anlatıyor diye düşünüyorum.